Kolagen w proszku do picia dla dobrego zdrowia i urody

Nie trzeba być fachowcem od żywienia, aby wiedzieć, jak duże korzyści zdrowotne ma dla naszego organizmu regularne ich jedzenie. Co przede wszystkim sprawia, że ryby są bardzo dobrym źródłem wartości odżywczych, potrzebnych każdemu człowiekowi.

Głównie chodzi o występowanie w ich tłuszczach kwasów omega-3, które to kwasy nie występują w tłuszczach żadnego innego zwierzęcia. To właśnie one pozwalają wzmacniać odporność jak również łagodzić procesy zapalne. Jeśli stosuje się je regularnie przez dłuższy okres, to – jak pokazują owe fakt specjalistyczne badania naukowe, zapobiegają rozwojowi takich chorób jak: nadciśnienie, miażdżyca czy różnego rodzaju choroby układu krążenia. Z tego powodu ryby powinniśmy jeść profilaktycznie. Kwasy omega-3 nie są jednak jedynym dobrodziejstwem, które możemy w nich znaleźć.

Kolagen w proszku

Co to jest kolagen rybi?

Wydaje się, że każdy z nas słyszał o kolagenie. Owy związek organiczny jest częstym składnikiem wielu kosmetyków i producenci topowych produktów, które są dostępne na rynku – bardzo licznie podkreślają jego lecznicze właściwości. Ale zacznijmy od początku. Czym właściwie jest ten topowy kolagen? Kolagen jest głownie składnikiem tkanki łącznej, oznacza to, że znajduje się on w naszym organizmie. Na dodatek znajduje się w znacznej ilości. Średnio trzydzieści procent masy całego białka w ludzkim ciele oraz siedemdziesiąt procent tych białek, które składają się na skórę twarzy – jest to właśnie kolagen.

Na drodze degradacji kolagenu w procesie starzenia pojawiają się zmarszczki oraz typowe dla starszego wieku problemy skórne – takie jak jej obwisanie. Całe szczęście z procesem starzenia można skutecznie walczyć poprzez uzupełnianie braków kolagenu w organizmie za pomocą kolagenu z naturalnego źródła. Najlepszym zaś sposobem na pozyskanie ów świetnie działającej substancji jest pozyskanie go z ryb. Rozwój technologii sprawił, że na rynku dostępny jest kolagen rybi w proszku.

Kosmetologiczne właściwości kolagenu

Rybi kolagen znalazł bardzo dobre zastosowanie w dziedzinie kosmetologicznej. Najbardziej spektakularne efekty daje on wypełniając zmarszczki oraz sprawiając, że skóra twarzy staje się bardziej napięta i elastyczna. Nie podlega wątpliwości, żeproces ten działa w bardzo naturalny sposób. Kolagen jest substancją, która odpowiada za młody wygląd skóry, a starzenie się jej jest związane z brakiem regeneracji owej substancji. Stosując kolagen w celach kosmetycznych niejako oszukujemy naturę, jednocześnie korzystając z dobrodziejstw, jakie nam ona oferuje.

Kolagen nie tylko w kosmetykach

Powstrzymanie efektów starzenia nie jest jedynym zastosowaniem kolagenu. Fantastycznie działa on także przeciwdziałając bólowi stawów, które to schorzenie spotyka bardzo duży odsetek społeczeństwa, również tę młodszą jego część. Nawet jeśli obecnie nie dolega nam żadna przypadłość związana ze stawami, to warto w celach profilaktycznych stosować kolagen. Szczególnie zaś w przypadkach, gdy nasze życie zawodowe wiąże się z wykonywaniem czynności, które obciążają stawy lub zwyczajnie prowadzimy aktywny tryb życia. Z pewnością, jeśli w młodszym wieku zadbamy o swój organizm, to prędzej czy później będziemy sami sobie za to wdzięczni, ponieważ zachowamy sprawność aż to późnego wieku.

Różne źródła kolagenu

Fakt, iż kolagen ma niesamowite zdrowotne właściwości jest znany powszechnie od wielu lat. Jednakże, nie od zawsze pozyskiwało się go z ryb morskich, ograniczano się jedynie do źródeł roślinnych oraz zwierzęcych. Interesujące jest, iż metodę pozyskania kolagenu rybiego udało się opracować w Polsce i to właśnie dzięki polskim naukowcom można stosować kolagen w celach kosmetycznych.

Kosmetyki, które działają dzięki rybom

Suma dostępnych w sklepach oraz aptekach środków zawierających kolagen – jest bardzo liczna. Ciekawym rozwiązaniem jest sposób wewnętrznego suplementowania kolagenu, umieszcza się go mianowicie w tabletkach, a substancja czynna, nie podlegając metabolizmowi, może zostać szybko wchłonięta do organizmu. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że rybi kolagen wchłania się do organizmu w bardzo szybkim czasie i efekty jego działania są widoczne niemalże tuż po rozpoczęciu kuracji. Wiadomo, kolagen można także stosować wprost na skórę, jest on przecież głównym składnikiem licznych kremów i balsamów, chociaż jest także prawdą, że tego rodzaju środki są wzmocnione o dodatkowe składniki. Nigdy w historii ludzkości nie dało się tak skutecznie i szybko powstrzymywać procesu starzenia, Można to czynić odkąd ekipa polskich naukowców dokonała zaskakującego odkrycia i kolagen rybi mógł zacząć być pozyskiwany z rybiego białka.

Recepta na młody wygląd w proszku

Mimo wszystko należy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku leków oraz preparatów}, które zawierają kolagen – nie mamy nigdy pewności, czy dawka zawartej w nich substancji czynnej jest dostateczna, by dać dobre efekty. Ponadto, kosmetyki dostępne na drogeryjnych szafkach często zawierają w składzie sporą ilość konserwantów, a więc kuracja może nie dać tak efektywnych skutków, jakie nam się marzyły. Z tego względu wypada zainteresować się tematem kolagenu w proszku. Tego rodzaju produkty to stu procentowy kolagen bez niepotrzebnych i szkodliwych dodatków. Jest wszakże jasne, że jeśli kolagen posiada tak szeroką gamę świetnych właściwości zdrowotnych, to im bardziej jest skondensowany, tym lepiej będzie działał.

Kolagen w proszku

Witamina C ważna przy kuracji kolagenowej

Jedyne dodatki, które mogą się znaleźć w kolagenie w proszku to glukoza, która jest świetnie przyswajalna przez ludzki organizm oraz witamina C. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, ponieważ jej niedobór blokuje wytwarzanie. Nie można sobie wyobrazić odpowiedniej skóry bez dawki witaminy C każdego dnia. Przy odpowiedniej {dawce|porcji|ilości| kwasu askorbinowego organizm nie ma problemów z samodzielnym wytwarzaniem kolagenu, ponadto jest on niezbędny w kształtowaniu włókien kolagenowych. Właśnie z owego powodu witaminę C dodaje się do kolagenu w proszku – substancje te muszą działać wspólnie, by skutki stosowania rzeczonych preparatów były widoczne.

Młodość jest na wyciągnięcie ręki

W ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci nauka poczyniła niewątpliwe postępy w dziedzinie kosmetologii. Metodę pozyskiwania kolagenu z ryb morskich na pewno trzeba uznać za kamień milowy oraz istną rewolucje w walce ze starzeniem się skóry twarzy. W dzisiejszych czasach, gdy w każdej aptece można dostać środki zawierające aktywny kolagen, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z owego dobrodziejstwa natury. Należy mimo to pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem nie są kapsułki do stosowania wewnętrznego, ani różnego rodzaju kremy, które wchłaniają się w skórę, lecz tylko czysty kolagen mający formę proszku. Należy wyraźnie podkreślić, że czynna substancja musi być należycie skondensowana, aby korzyści płynące z jej stosowania były zadowalające. Warto mieć to na uwadze, szczególnie gdy chodzi o nasze piękno, a więc i dobre samopoczucie.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

PremiumCollagen5000 to preparat który rekomendują internauci. Przeznaczony dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób dbać o stan swojej skóry, włosów oraz paznokci. W składzie tego suplementu znajdziesz najwyższej jakości kolagen, pozyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C.

Najlepszy kolagen w proszku >> ZOBACZ