Kolagen właściwości i rodzaje dlaczego jet nam potrzebny?

Kolagen jest to głównym białkiem tkanki łącznej, powszechnym składnikiem organizmów wszystkich kręgowców. Wyróżnia się dużą odpornością na rozciąganie. Jest to główny element ścięgien a także substancja odpowiedzialna za takie sprawy jak wygląd skóry (jego niedobór prowadzi do powstawania zmarszczek).

W krystalicznej postaci kolagen jest zawarty w rogówce oka. Jest wiodącym składnikiem różnego rodzaju kosmetyków (kremów i maści przeciwzmarszczkowych) również jest bardzo ceniony w chirurgii kosmetycznej (np. jako wypełniacz ust).

Flexin opinie

W skład kolagenu wchodzą takie aminokwasy jak glicyny i proliny, a także hydroksyprolina i hydroksylizyna. Występuje w tkankach organizmu zwierząt, jednakże jego budowa jest zależna od funkcji i miejsca występowania. Kolagen występuje w postaci ośmiu zasadniczych typów:

• Typ I – najczęściej spotykany. Występuje w tkance, która tworzy blizny, w ścięgnach, tkance łącznej kości, skórze oraz tkance podskórnej.
• Typ II – występujący w chrząstkach stawowych.
• Typ III – tworzący włókna tkanki łącznej właściwej siateczkowej.
• Typ IV – pojawiający się w błonie podstawnej.
• Typ V – będący uzupełnieniem kolagenu typu I.
• Typ VI – odmiana typu V.
• Typ VII – występujący np. w skórze i na powierzchni tętnic.
• Typ VIII – pojawiający się w śródbłonku, więc w tkankach, które tworzą błony śluzowe i wnętrze żył i tętnic.

Spośród rodzajów kolagenu można wyróżnić:

• Kolagen hydrolizowany – inaczej żelatyna. bardzo chętnie wykorzystywany przez producentów nie drogich kosmetyków jako natywnego białka kolagenowego, nie posiada jednak pełnej wartości tak jak naturalne kolageny.

• Kolagen zwierzęcy – początkowo, przed przeprowadzeniem badań nad kolagenem morskim, był najczęściej wykorzystywanym typem tej substancji. Jednakże wyszło na jaw, że nie ma tak dużo wartościowych substancji i może być niebezpieczny dla zdrowia.

• Kolagen roślinny – tzw. fitokolagen. Takim mianem nazywa sięwielocukry pochodzenia roślinnego, które na skórze dają efekt filmu ochronnego i ściągania podobny do kolagenu zwierzęcego.

• Kolagen liofilizowany – wykorzystywany używany jest w suplementach diety głównie tych przeznaczonych do regeneracji skóry, kości i chrząstek. Kolagen liofilizowany znajduje także zastosowanie przy produkcji maseczek do twarzy i płatów i opatrunków kolagenowych

• Mikrokolagen – niewielkich rozmiarów cząsteczki białkowe (oligopeptydy), które naśladują fragmenty kolagenu naturalnego

• Kolagen rybi.

KOLAGEN RYBI

Kolagen rybi jest sprzedawany w licznych postaciach – w tabletkach, w żelu czy w postaci proszkowej. Ostatnio coraz bardziej znanyjest kolagen w proszku. Wszystkie jego postacie nie podlegają procesowi metabolizmu. Nie jest on wydalany, aczkolwiek niemalże w stu procentach wchłaniany przez organizm. W swojej naturalnej postaci rybi kolagen występuje w trzech kolorach, zależnie od części ryby z której jest pozyskiwany. Platynowy i grafitowy kolagen morski pochodzą z brzucha ryby, zaś srebrny z jej boków. Wszystkie posiadają niemal identyczne właściwości, lecz platynowy jest najsilniejszy.

WPŁYW KOLAGENU RYBIEGO NA CIAŁO LUDZKIE

Morski kolagen w proszku do picia, tabletkach czy też w formie płynu ma ogromny wpływ na lepsze funkcjonowanie oraz sprawność stawów. Ponadto wpływa również na inne części ciała ludzkiego.

• Wpływ kolagenu morskiego na skórę ludzką – zawartość kolagenu drastycznie spada w czasie menopauzy u kobiet i w tym czasie pojawia się na skutek tego najwięcej zmarszczek. Kolagen, szczególnie pochodzenia rybiego, znacznie spowalnia ten proces, przez wzmacnianie struktury skóry, zwiększenie jej elastyczności a także usuwanie przebarwień.

• Wpływ kolagenu na cellulit – cellulit tworzy się także w wyniku utraty kolagenu w skórze, a co za tym idzie utraty pewnych właściwości tkanki łącznej. W konsekwencji zażywania kolagenu można uzyskać równowagę w ciele jak również zapobiec powstawaniu cellulitu. Oprócz tego substancja ta wpływa na zmniejszenie powstawania zgrubień oraz guzków podskórnych.

• Kolagen a gojenie ran – kolagen wpływa na przyspieszenie procesu gojenia ran. Dzięki jego zażywaniu włókna kolagenowe są prawidłowo ułożone, co wpływa na mniejszą widoczność i wygładzenie blizn i ran.

• Wpływ kolagenu na włosy – kolagen wpływa na strukturę włosa, który dzięki niemu robi się silniejszy, mocniejszy i mniej łamliwy.

W JAKI SPOSÓB WYBRAĆ KOLAGEN MORSKI W PROSZKU

Przy wyborze kolagenu morskiego w proszku warto kierować się paroma wskazówkami. Po pierwsze bardzo dobrze jest zwrócić uwagę na porcję kolagenu zawartą w danym specyfiku. Dzienna porcja kolagenu powinna wynosić około 4000 mg. Stosowanie właśnie takiej ilości substancji najlepiej wpływa na skórę, dolegliwości stawowe oraz wygładzanie zmarszczek.
Warto także zasięgnąć porady innych, przeglądać strony producentów i poczytać trochę na forum internetowym. Przy zakupie w aptece lub drogerii posiada się pewność, że dany suplement był przebadany oraz posiada wysoką jakość. Z kolei w przypadku zakupów w sklepie internetowych trzeba zwrócić uwagę czy producent jest rzetelny, jaka jest jego reputacja, czy posiada certyfikaty oraz jakieś nagrody za jakość.

Sprawą bardzo istotną jest przyswajalność kolagenu. Kolagen w proszku do picia jest świetnie przyswajalny, o wiele bardziej niż np. w formie pastylek. Prócz tego rybi kolagen w proszku bardzo dobrze wnika w głąb skóry, a to na skutek DNA zbliżonego do ludzkiego, co pozwala na bardzo szybkie uzupełnianie wszelkich niedoborów. Istotne jest również by przyglądać się substancją dodatkowym – zawartość witaminy C np. zwiększa wchłanianie kolagenu, zawartość glukozaminy – ma bardzo dobry wpływ na stawy oraz ich kondycję.

Flexin opinie

KOLAGEN MORSKI W PROSZKU OPINIE

Opinie na temat kolagenu naturalnego w proszku jakie można odnaleźć w Internecie są w znacznej mierze bardzo pozytywne. Przede wszystkim chwalona jest forma w jakiej występuje, która jest zdecydowanie wygodna i charakteryzuje się znacznie lepszą wchłanialnością do organizmu. Panie używają kolagenu morskiego w proszku wsypując go do soków, jogurtów, a nawet kawy czy herbaty. Podkreślają, że wcale nie czuć żadnej różnicy w smaku oraz jest bardzo fajnym uzupełnieniem codziennej diety. Niektóre z użytkowniczek polecają najbardziej PremiumCollagen5000, jako że niebanalnie wpływa na odbudowę skóry, paznokci a także włosów i w pełni pochodzi z najwyższej klasy ryb morskich.

Pewna grupa pań wypowiadających się w internecie na temat kolagenu w proszku zwraca uwagę, że w bardzo szybki sposób wpływa na wzmocnienie paznokci. Znakomicie poprawia także kondycję skóry oraz włosów. I to już w dość niedługim czasie po jego zażywaniu (około miesiąca). Bardzo dobrze wpływa także na stawy. Najczęstsze spotykane wypowiedzi na temat omawianej substancji to „miło mnie zaskoczył swym działaniem”, „znakomity produkt”, „super”, „mistrzostwo świata ten kolagen”, ”rewelacja” i tym podobne słowa zachwytu. Panie zwracają uwagę także na jego smak i świetną rozpuszczalność. W zasadzie nie ma żadnych negatywnych wypowiedzi na temat morskiego kolagenu w proszku w Internecie. Zaznacza się także jego bezpieczeństwo oraz brak jakiegokolwiek szkodliwego wpływu na zdrowie zażywających.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

PremiumCollagen5000 to produkt który rekomendują internauci. Przeznaczony dla osób, które chcą jak dbać o stan swojej skóry, włosów jak również paznokci. W składzie tego preparatu znajdziesz najwyższej jakości kolagen,uzyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C.

Najlepszy kolagen na zmarszczki >> ZOBACZ